خانه » مطالب مناجاتی » مطلب پنجاه و نهم

مطلب پنجاه و نهم

#شب_جمعه:

و فی کتاب مسکّن الفؤاد: إنّ فی أخبار داود علیه السلام: یا داود! أبلغ أهل أرضی أنّی حبیب من أحبّنی و جلیس من جالسنی و مؤنس لمن أنس بذکری و صاحب لمن صاحبنی و مختار لمن اختارنی و مطیع لمن أطاعنی. ما أحبّنی أحد من خلقی عرفت ذلک من قلبه إلّا أحببته حبّا لا یتقدّمه أحد من خلقی، من طلبنی بالحقّ وجدنی و من طلب غیری لم یجدنی. فارفضوا یا أهل الأرض ما أنتم علیه من غرورها و هلمّوا إلى کرامتی و مصاحبتی و مجالستی و مؤانستی و آنسوا بی اؤانسکم و اسارع إلى محبّتکم.

شهید ثانى در کتاب مسکّن الفؤاد خود در باره اخبار داود آورده است که خداوند فرمود: اى داود! به مردم زمین از قول من بگو: هر کس مرا دوست بدارد، دوست من است و من همنشین کسى هستم که با من مجالست کند (نشست و برخاستش با من باشد) و مونس کسى هستم که با من هم صحبت شود.
کسى را برمى ‏گزینم که مرا اختیار کند. مطیع کسى هستم که به من اطاعت کند (یعنى هر خواهش او را انجام مى‏ دهم). هر بنده ‏اى که مرا دوست بدارد و من از قلب او این محبت را ببینم، چنان او را دوست مى ‏دارم که کسى بر وى سبقت نگرفته باشد و هر کس حقیقتا مرا طلب کند مرا مى‏ یابد و هر کس غیر از من را طلب کند هرگز مرا نمى ‏یابد.
پس اى مردم روى زمین! غرورهاى خود را از خود دور کنید و به سوى کرامت و مصاحبت من بیایید. با من مجالست کنید و انس بگیرید تا من هم با شما مانوس شوم و به محبت شما پیشدستى کنم.

منبع:
الجواهر السنیه فی الأحادیث القدسیه (کلیات حدیث قدسى)؛ ص ۱۹۵

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*