سخنانی که از مرحوم حجه الاسلام معرفت(ره) شنیدم…

مرحوم حجه الاسلام حاج شیخ احمد معرفت(ره)

ـ همیشه می فرمودند هر چیزی که شکست از قیمت می افتد الا، دل که اگر شکست تازه قیمت پیدا می کند.

ـ یک بار مقابلشان شعر «او می دوید و … » را خواندم بعد از دو بیت با عصبانیت گفتند: نخوان! فقط روز عاشورا باید این شعر را خواند.

ـ ظهر جمعه ۵/۳/۸۵ خواب آقای معرفت را دیدم (حدود ۶ ماه پس از فوت ایشان) و بین صحبت با ایشان فهمیدم که خوابم و باید سوالم را از حاج آقا بپرسم. و اتفاقا به ایشان گفتم حالا که من خوابم و شما فوت کرده اید برایم از آنطرف بگویید( تا به بچه ها بگویم) ایشان پس از اصرار من رو به من کرد و (درحالی که چشمانشان خیلی زیبا و چهره شان قشنگتر شده بود و می درخشید) با خنده فرمودند: اینطور که شما خیال می کنید نیست. یعنی مضمون آنچه درخواب به من فهماندند این بودکه اینطور نیست که هرکار خواستید بکنید و این طرف امام حسین(ع) دست شما را بگیرد. او در زمان حیات هم می فرمودند: شرط شفاعت «انسان » محشور شدن است.

ـ ظهر پنجشنبه ۱۵/۴/۸۵ و یا شاید ۸۶ که شبش قرار بود برویم قم سر قبر آقای معرفت که بچه ها رفتند ومن ماندم، ‌خواب حاج آقا را دیدم که فرمودند: فردا صبح مرا در مجلس فارسی یاد کن. اتفاقا فردا صبح آن، ایام رحلت ام البنین(ع)و روضه حضرت عباس (ع) برپا بود بعد هم گفتند: من هم انشااله می آیم. به آقای متین گفتم از طرف من سر قبرش خرما بدهد. خودم هم رفتم مجلس آقای فارسی و روضه ابا الفضل(ع) را خواندم.

ـ هر جا خدا هست، اهل بیت (ع) هم هستند. همان ولایت تکوینی خدا را دارا هستند. فقط اینها بنده او هستند.

ـ اگر به من اجازه می دادند دست آنهایی که شعر برای اهل بیت(ع) می خوانند را می بوسیدم چون قیمت دارد.

ـ ۱۷ نفر حضرت زهرا(س) را زده اند هر کس می رسیده می زد. ایشان اسم ۱۷  نفر را هم می خواندند!

ـ وقتی حسنه ای می دهید ۱۰ برابر می گیرید اما برای امام حسین(ع) روایت دارد الف الف الف یعنی یک میلیارد !

ـ سنی به شیعه ای گفت: اگر امام حسین(ع) می دانست کجا و چطور شهید می شود چرا در کربلا نام آن سرزمین را پرسید؟ شیعه گفت امام حسین از خدا یاد گرفته است خدا می دانست در دست موسی چیست ولی پرسید و ما تلک بیمینک یا موسی؟

ـ مرحوم پدرم در کربلا می گفت کسی که اسم بچه اش را حسین می گذارد وقتی صدایش می کند حضرت زهرا(س) جواب می دهد که اگر حسین خودت را می گویی خداحفظش کند ولی اگر ….

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*